راهنمای نسخه اندرویدی «فیش نگار کتابخانه مدرسه فقاهت»
این برنامه به منظور تسهیل فرآیند تحقیق در کتابخانه مدرسه فقاهت و کتابخانه اهل سنت ایجاد شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا مطالب مدنظر خود را هنگام جستجو علامتگذاری، یادداشت برداری و ذخیره کنند و بعدا بدون نیاز به دسترسی به اینترنت به این مطالب مراجعه کنند.
برای ایجاد یک پرونده جدید می‌توان با کلیک برروی گزینه پوشه جدید استفاده کرد. بعد از اضافه کردن به لیست پرونده ها اضافه میشود.
بعد از وارد شدن به پرونده ایجاد شده صفحه ای مشابه این تصویر نمایش داده می شود. هر پرونده حاوی فیش ها و یا مطالب جمع آوری شده از کتابخانه میباشد. بعد از جمع آوری مطالب لیست آنها در این صفحه مربوط به پرونده نمایش داده می‌شوند. با کلیک برروی گزینه جستجو در بالای صفحه می‌توان به جستجو و علامت زدن مطالب کتابخانه پرداخت.
این صفحه برای جستجو و علامت زدن مطالب است. در تَب جاری (جستجو) می‌توان در کتابخانه مدرسه فقاهت به دنبال مطالب گشت. بعد از اتمام جستجو و رسیدن به صفحه ای که شامل متن برای علامت گذاری باشد. برای علامتگذاری به تَب علامت زدن می‌رویم.
برای علامتگذاری با دوبار کلیک کردن و یا نگه داشتن انگشت روی یک کلمه حالت انتخاب فعال می شود.
بعد از انتخاب متن مورد نظر با کلیک برروی علامت زدن متن انتخاب می شود.
بعد از علامت گذاری با کلیک برروی متن مورد نظر می‌توان توضیحات اضافی نیز درمورد آن یادداشت نمود. با بازگشت به تب جستجو می‌توان به جستجو در صفحات دیگر پرداخت. و بعد از پیدا کردن صفحه دلخواه از تب علامت زدن برای انتخاب متن استفاده کرد. در طول فرآیند جمع آوری مطالب. متن های انتخاب شده به لیست متن های پرونده جاری اضافه می شوند با کلیک برروی آیکون بازگشت می‌توانید به صفحه اصلی پرونده برگشت.
به عنوان مثال برای این پرونده سه متن علامت گذاری شده اند. در این لیست برای هر متن اطلاعاتی از قبیل تاریخ انتخاب متن. مشخصات کتابی که این متن به آن تعلق دارد نشان داده می‌شوند. متن هایی هم که شامل توضیحات باشند علامتی در سمت چپ انها نمایش داده می شود. با نگه داشتن انگشت روی یک متن می‌توان ترتیب آن را در لیست جابه جا کرد. مثلا در این تصویر متن سوم را به سطر دوم لیست می آوریم.
با کلیک برروی آیکون سه نقطه برای هر متن. گزینه های آن مشاهده می شوند. مشاهده متن در صفحه ای که حاوی متن کامل صفحه هست نمایش می دهد. و کاربر می‌تواند متن کامل را مشاهده کند و به ادامه جستجو بپردازد. گزینه حذف متن انتخاب شده را از لیست حذف میکند.
با کلیک برروی توضیحات و یا برروی علامت توضیحات در سمت چپ متن، توضیحات نوشته شده برای این متن نمایش داده می شود. با کلیک برروی آیگون بازگشت می‌توان به صفحه اصلی برنامه که شامل لیست پرونده هاست برگشت.
پرونده های ایجاد شده در این صفحه لیست شده و هر موقع می توان برای مشاهده متن ها به آنها مراجعه نمود همچنین می‌توان از پرونده ها برروی حافظه گوشی ،برای استفاده های دیگر. فایل های پشتیبان تهیه کرد. با کلیک برروی علامت سه نقطه در بالای صفحه سمت راست و کلیک برروی استخراج مطالب. پرونده های ایجاد شده و متن های موجود در آنها در حافظه گوشی به صورت فایل ایجاد می شوند.
در صورتی که برنامه کتابخانه مدرسه فقاهت اجازه دسترسی به حافظه گوشی را نداشته باشد. این مجوز برای بار اول از کاربر درخواست می شود. با تائید این درخواست (صفحه این درخواست می‌تواند در گوشی های مختلف اندکی تفاوت داشته باشد) مطالب در حافظه گوشی و در پوشه eshia_lib ذخیره می شوند.
با مراجعه به حافظه گوشی با برنامه های مدیریت فایل در مسیر حافظه گوشی/ پوشه eshia_lib و پوشه export می‌توان فایل های استخراج شده را مشاهده نمود.
همچنین در صفحه اصلی شامل پرونده ها با نگه داشتن انگشت می‌توان آنها راهمانند متن ها جابجا نمود. همچنبن گزینه هایی نیز برای تغییر نام. پاک کردن پوشه و تغییر رنگ آن نیز در بالای صفحه ظاهر می شوند.

BaharSound

www.baharsound.ir, www.wikifeqh.ir, lib.eshia.ir

logo